Murtaza Karaçanta kimdir? MHP Kars başkan adayı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin 3. etap aday takdim toplantısında, 56 ilin adayını açıkladı. MHP’nin Kars Belediye Başkan adayı Murtaza Karaçanta oldu. Murtaza Karaçanta kimdir?     Murtaza Karaçanta, 1961 yılında Kars‘ta doğdu.Emekli bürokrat, Muhasebeci ve Hesap Uzmanı, Kars Belediyesi Meclis Üyesi; Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Sosyal Güvenlik […]

Anasayfa Genel, Gündem 08 Aralık 2013 Okunma
Murtaza Karaçanta kimdir? MHP Kars başkan adayı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin 3. etap aday takdim toplantısında, 56 ilin adayını açıkladı. MHP’nin Kars Belediye Başkan adayı Murtaza Karaçanta oldu. Murtaza Karaçanta kimdir?
murtaza-karacanta-kimdir-mhpnin-kars-belediyesi-baskan-adayi-_889662_340_226

 

 

Murtaza Karaçanta, 1961 yılında Kars‘ta doğdu.Emekli bürokrat, Muhasebeci ve Hesap Uzmanı, Kars Belediyesi Meclis Üyesi; Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Sosyal Güvenlik Kurumu Kars İl Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden emekli oldu.
Türk Kamu Sen İl Sekreterliği ve işyeri temsilciliği yaptı. Türkiye Azerbaycan ilişkilerinin gelişmesine Kars’tan ve bölgeden katkı sunmak amacı ile Kars Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği’ni kurarak, kurucu başkanlık görevini üstlendi. Kars kültür ve folkloruna hizmet etmek amacı ile Kültür ve Turizm Kars İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Kültür Turizm Derneği’nin yönetim kurulu üyeliğine getirildi.
29 Mart 2009 mahalli seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Kars Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildi. Plan – Bütçe, İmar ve Denetim Komisyonlarında görev aldı.
Murtaza Karaçanta, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Portal Teması : Wptr.Co